Woutrina Winkler – Prins

 na zdjęciu Woutrina razem z Frankiem Bonte

Woutrina Kundrina Winkler – Prins (ur. w 1924 r.-zmarła w październiku 2018 r.) – holenderska terapeutka i badaczka.  Pracowała jako niezależny fizjoterapeuta – prowadziła przez wiele lat własny gabinet w Holandii, pracowała także w kilku klinikach w Amsterdamie, Winschoten, Heusden on the Maas, Eindhoven i Sliedrechcie. Mieszkała w Holandii i we Włoszech.
Pani Winkler-Prins specjalizowała się w pracy z pacjentami z traumą. Jej praca polegała na przywracaniu równowagi pacjentom poprzez ćwiczenia fizyczne, oddychanie, korygowanie postawy, a zwłaszcza poprzez masaż.
Łącząc swoje osobiste i zawodowe doświadczenie Winkler-Prins rozwinęła koncepcję, że istnieje we wszechświecie informacja o uzdrawianiu (energia lub wiedza), która jest w pewnym stopniu  dostępna każdemu, a której użycie może być cenne dla pacjentów w przywracaniu im równowagi psychicznej i fizycznej.

Jeden z jej nauczycieli, w  którego szkoleniach uczestniczyła w młodości- francuski lekarz dr. Onillon nauczył ją, że woda może być nośnikiem informacji. Twierdził, że za pomocą procedury elektromagnetycznej może “poinformować” wodę o składzie pozytywnej energii -używał przy tym roztworu wody i soli fizjologicznej. W ten sposób mógł dać osobie chorej -testującej tą metodę -małą butelkę słonej wody ze spersonalizowanymi informacjami, dostosowanymi do jej potrzeb.  Osoba testująca zażywała krople tej wody w domu i wracała na testy kontrolne.